Štěpánek logo

Svíčky pro Štěpánka

Děkujeme paní Evě za vyrobení speciální edice svíček na podporu Štěpánka . Svíčky je možné zakoupit prostřednictvím webových stránek či na našich sociálních sítích

Moc si vážíme všech, kteří se nám snaží na naší cestě ke snu pomáhat. Jedním z andělů, jehož životní cesty se zkřížily s těmi našimi, jsou Vontree candle, kteří pro nás vyrábí naprosto úžasné a božsky vonící svíčky, které si můžete u nás zakoupit.

Kdo vlastně za Vontree candle stojí?

Evka – sluchově handicapovaná mikrobioložka na mateřské. Část zisku z prodeje svých svíček věnuje Svazu neslyšících a nedoslýchavých ČR a.s. Na co příspěvek jde, jak svaz využívá dotace? Možností je mnoho – vývoj aplikací pro sluchově postižené, zajištění přepisu, tlumočení, zavedení tabletu na úřadech. Svaz neslyšících a nedoslýchavých pomáhá znevýhodněným osobám v jejich osobním i profesním životě, nabízí semináře, poradenství a různé kulturní aktivity.

 

Zprostředkovaně a ve zkratce nabízíme Evin příběh, v případě zájmu můžete zavítat na její stránky a tam si přečíst více. 

Až do svých 15 let jsme žila jako klasický teenager – zajímala se o kamarády, módu a taky trochu blbla. Život byl idylický – skvělá rodina, kupa kamarádů, premiantka i dobrá atletka. Ze dne na den se však můj život zcela změnil. A věřte že slovní spojení „ze dne na den“ není jen literární fráze. Stačila pouhá jedna noc, aby se z veselé extrovertky, stala dočasně hromádka neštěstí.

To ráno si pamatuji jako dnes. Při konverzaci s rodinou u snídaně, ani s kamarády cestou do školy, jsem nedokázala pochytit jediné slovo. Můj stav jsem přičítala nervozitě, vytížení ve škole a složité rodinné situaci.  V následujících dnech se ale můj sluch nelepšil, ba naopak začal se rapidně zhoršovat. Sledování televize se stalo obtížnější a telefonování bylo pro mě nemožné.

„Není ti nic? Jsi nějaká nesvá.“ Maminky vždycky všechno ví. Ačkoliv jsem si myslela, že to nejhorší mám za sebou, mýlila jsem se. Začalo téměř dvouroční běhání po doktorech. Nikdo z odborníků mi nebyl schopen říct, co se se mnou děje. Po téměř dvou letech přišel verdikt v podobě auditorní neuropatie. Jedná se o poměrně vzácnou nemoc – byla jsem první diagnostikovaná osoba v ČR. Slyším zvuky, ale nedokážu je přiřadit k předmětům. Slyším Váš hlas, ale nedokážu rozeznat slova.

Trvalo pět dlouhých let, než jsem se s novým „JÁ“ smířila. Pět let, než jsem byla schopna přiznat sama sobě, ale i okolí, že prostě a jasně neslyším, nerozumím a potřebuji speciální přístup. Smíření bylo na tom všem nejtěžší. Ani rodina, ani kamarádi nebo ten nejlepší doktor Vám s tím nepomůžou. Je to jen o Vás ve Vaší hlavě, Vaše přesvědčení, VY.

 

Ztráta sluchu mi otevřela mnoho nových obzorů. Poznala jsem nové přátele, seznámila se s komunitou neslyšících a problematikou tlumočení. Ztráta sluchu mi pomohla více si vážit lidí, podávat pomocnou ruku komukoliv, kdo ji potřebuje a hlavně, hlavně! Jsem vyměnila pýchu za pokoru! Jsem lepším člověkem. Vždy je co zlepšovat, ale konečně jsem na správné cestě, na cestě lásky, pokory a porozumění.

Naše svíčky

️⭐⭐ NADĚJE ⭐⭐ 

🟡 Šťavnatá kombinace papaji a zralého manga, spolu s jemnými tóny broskví, melounu a hrušky, vytváří neodolatelnou ovocnou vůni plnou energie a radosti.

🟡 Složení: cca 175 g přírodního sójového vosku, vonné oleje
Doba hoření: 35-40 hodin

🟡 Cena 379 Kč

⭐ VÍRA️

🟡 Představte si čerstvě vyprané prádlo vlající v letním vánku. Závan
bílého pižma se line skrze osvěžující tóny pomerančů a svěžího
eukalyptu, který se prolíná s vůni mimózy a jasmínu. Květinové tóny
spolu s pomerančem a eukalyptem vytváří dechberoucí vůní čistoty.

🟡 Složení: cca 179 g přírodního sójového vosku , vonné oleje
Doba hoření : 35-40 hodin

🟡 Cena 379 Kč